0 (212) 286 15 30
servis@arasklima.com
URURU SARARA KLİMALAR
Anasayfa / bireysel klimalar / ururu sarara klimalar
FTXZ25N Inverter Klima
Bir klima hem soğutup hem ısıtıp hem nem verip hem nem alıp hem odayı havalandırıp hem de havayı temizleyebilir mi?

Daikin ise evet.


Daikin'in özel klimalarından Ururu Sarara, dünyanın nem verebilen, nem ayarlayabilen tek kliması. Daikin'in ulaştığı üstünlük seviyesinin üç boyutlu hali.

Kapasite

Nom. Soğutma Kap. (BTU)
8.550
Nom. Isıtma Kap. (BTU)
12.300
Nom. Soğutma Kap. (kW)
2,50
Nom. Isıtma Kap. (kW)
3,60

Sezonsal Verimlilik

Soğutma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Soğutma A+++
Isıtma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Isıtma A+++
Soğutma Enerji Verimliliği
9,54
Isıtma Enerji Verimliliği
5,90
Ururu Sarara Coanda etkisi ile desteklenen 3 boyutlu otomatik hava üfleme özelliği ile havanın büyük odalarda dahi homojen dağılmasını sağlar. Soğutma esintisi ayarı ile göreceli yüksek sıcaklıkta bile kendinizi serin hissettirir. Klima endüstrisinde küf oluşumunu önler.

Güçlü - Turbo Modu

FTXK25AW Inverter Klima : Güçlü - Turbo Modu20 dk içerisinde odayı hızlı bir şekilde ısıtır veya soğutur.

Otomatik Fan Hızı

FTXK25AW Inverter Klima : Otomatik Fan HızıAyarlanan sıcaklığın elde edilmesi veya korunması için gerekli fan devrini otomatik seçer.

Soğutma Isıtma Geçişi

FTXK25AW Inverter Klima : Soğutma Isıtma GeçişiBaşlangıçta odadaki sıcaklık seviyesine göre soğutma yada ısıtma modunu otomatik olarak seçer.

Fan Hızı Seviyesi

FTXK25AW Inverter Klima : Fan Hızı SeviyesiBelirli kademelerde fan hızı seviyesi seçilebilir.

Ururu Sarara A enerji sınıfındadır, yani yüksek performansı az enerjiyle sağlar. Daikin tarafından geliştirilen Inverter teknolojisi sayesinde klasik klimalara göre %30 daha az enerji tüketir.

Sezonsal Verimlilik

FTXZ25N Inverter Klima : Sezonsal VerimlilikKlima enerji verimliliğinin ısıtma ve soğutma sezonları boyunca değerlendirildiği yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine olan uygunluğunu ve verimliliğini gösterir.

Inverter Teknolojisi

FTXZ25N Inverter Klima : Inverter TeknolojisiKlima Inverter teknolojisi sayesinde ne zaman çalışması ne zaman durması gerektiğini kendi anlar, güçünü ihtiyaca göre ayarlar. Böylece konfor, performans ve enerji tasarrufunu bir arada sunar.

Ekonomi Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Ekonomi ModuGüç tüketimini minmuma indirir.

Verimli Enerji Kullanımı

FTXZ25N Inverter Klima : Verimli Enerji KullanımıTüm Daikin klimalar, A enerji sınıfındadır, yani enerji tasarruflu ve ekonomiktir.

Ekonomik Bekleme Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Ekonomik Bekleme Modu20 dakikadan fazla insan hareketi alğılamadığı durumda sistem ekonomik bekleme çalışmasına geçer. Güç tüketimi %80 azalır.

3 Alanlı Akıllı Göz

FTXZ25N Inverter Klima : 3 Alanlı Akıllı Göz
2 sensör ile 3 farklı bölge oluşturur. Hava, direk olarak kullanıcının üzerine veya kullanıcının olmadığı yere üflenir. Odada kimse yoksa, cihaz tasarruf moduna girer.

Kendi Kendini Temizleme

FTXZ25N Inverter Klima : Kendi Kendini TemizlemeKlimanın filtresini temiz tutarak enerji tasarrufu sağlar.

Son derece sessiz çalışan Ururu Sarara; soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma, havalandırma ve hava temizleme özellikleriyle size tam bir aeroterapi yaşatır.

Sessiz İç Ünite

FTXZ25N Inverter Klima : Sessiz İç Üniteİç ünite sessiz çalışma özelliği etkinleştirildiğinde, ses seviyesi 3 dB(A) daha düşer.

Sessiz Çalışma

FTXZ25N Inverter Klima : Sessiz ÇalışmaFısıltı derecesinde çalışır. (19 dbA)

Rahat Uyku Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Rahat Uyku Moduİstenilen sıçaklığı korumak için "ultra sessiz" ve "sessiz" çalışmaları arasında otomatik olarak değişerek konforlu bir uyku ortamı sağlar.

Konforlu Üfleme Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Konforlu Üfleme ModuKonforlu Üfleme Modu; sıcak yada soğuk havanın vücudu direk etkilemesini önlemek için uygun kanat pozisyonu sağlar.

Üç Boyutlu Hava Üfleme

FTXZ25N Inverter Klima : Üç Boyutlu Hava ÜflemeDikey ve yatay otomatik salınımı bir arada kullanarak, havanın büyük odalarda dahi her yere eşit dağılımını sağlar.

Dikey Salınım

FTXZ25N Inverter Klima : Dikey SalınımDikey Salınım; Kanatları yukarı aşağı otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıcaklık dağılımı sağlar.

Yatay Salınım

FTXZ25N Inverter Klima : Yatay SalınımKanatları sağa sola otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıçaklık dağılımı sağlar.

Flash Streamer

FTXZ25N Inverter Klima : Flash StreamerYüksek hızlı iyonlar üreterek havadaki kötü kokuları ve sağlığa zararlı kimyasalları yok eder.

Esinti Hava Akışı

FTXZ25N Inverter Klima : Esinti Hava AkışıHafif esintili bir hava akışı elde etmek için bu ayar otomatik olarak, hava akış hızını ve dikey hava akış yönünü ayarlar.

Taze Hava Üfleme

FTXZ25N Inverter Klima : Taze Hava ÜflemeDış ünitede bulunan hava besleme fanı ile sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler.

Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre

FTXZ25N Inverter Klima : Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı FiltreTitanyumla güçlendirilmiş yapısıyla, havadaki toz ve kötü kokuları süzer, bakteri, virüs ve mikropların tekrar üremesini engelleyerek, sürekli temiz hava sağlar.

Nem Verme (Ururu)

FTXZ25N Inverter Klima : Nem Verme (Ururu)Herhangi bir su haznesi olmadan dış havadaki nemi kullanarak iç ortamın nemlendirilmesi sağlanır.

Nem Alma (Sarara)

FTXZ25N Inverter Klima : Nem Alma (Sarara)Oda sıcaklığını değiştirmeden, ortama kuru hava vererek nem oranını düşürür.

Online Kontrol (Opsiyonel)

FTXZ25N Inverter Klima : Online KontrolKlimanızı cep telefonu, laptop, pc, tablet gibi online ortamlardan kontrol etme imkanı sunar.

Günlük Programlama

FTXZ25N Inverter Klima : Günlük ProgramlamaKlimayı günün istenen saatlerinde, istenen fonksiyonda çalışacak ve kapanacak şekilde ayarlar.

Uzaktan Kumanda

FTXZ25N Inverter Klima : Uzaktan KumandaKablosuz uzaktan kumanda belirli bir mesafeden klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Merkezi Kontrol

FTXZ25N Inverter Klima : Merkezi KontrolTek bir kumanda ile merkezi noktadan birden fazla klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Yeniden Başlama

FTXZ25N Inverter Klima : Yeniden BaşlamaElektrik kesintilerinden sonra, klimayı en son ayarladığınız fonksiyonda çalıştırmaya devam eder.

Arıza Tanımlama

FTXZ25N Inverter Klima : Arıza TanımlamaArıza ve hata kodlarını ekranda göstererek cihazın servis süresini kısaltır.
Nemlendirme
Nemlendirme veya Japonca "Ururu" işlemi için nem, dış ortam havasından sağlanır, daha sonra iç ünite yardımıyla iç ortama eşit şekilde dağıtılır. Ururu Sarara bir su haznesi olmadan çalışır ve nemlendirilen havanın odaya eşit şekilde dağıtılmasına olanak sağlar. Bu çalışma prensibi, kalsik nemlendiricilerin çalışma prensibinden tamamen farklıdır.

Nem Alma
Nem alma veya Japonca "Sarara" işlemi, konfor açısından nemlendirme kadar önemlidir. Yaz aylarında sıcaklık orta seviyelerde olsa bile dış ortam havasındaki yüksek nem oranı, klimanın bulunduğu odayı sıcak ve havasız bir hale getirebilir. Sarara nem alma sistemi, iç ortam havasındaki nem oranını düşürür, bu sırada soğuk ve kuru hava ile sıcak havayı karıştırdığından oda sıcaklığı etkilenmez. Bu secenek, soğuk havaya karşı hassas veya soğuk almaya eğilinli kişiler için idealdir.

Hava Temizleme
Ururu Sarara gelen havayı dış üniteden ve iç üniteden olmak üzere iki aşamada temizler. Egzoz gazları ve istenmeyen kokular dış ünite tarafından kırılarak iç üniteye gelmeden giderilir. Hava, daha sonra iç ünitede toz ve polen filtreleri ve fotokatalitik hava temizleme filtresi kullanılarak bir defa daha temizlenir, sigara dumanı ve yemek kokusu gibi istenmeyen kokular bir defa daha kırılır. Son aşamada Flash Streamer havayı son kez temizler: Olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir.

Havalandırma
Klasik Klimaların aksine Ururu Sarar sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler. Ururu Sarara, kurulu olduğu mekanın havasını kısa bir sürede taze hava ile besleyebilen ilk konut tipi klima sistemidir. Ayrıca, gelen hava sıcaklığı soğutma veya ısıtma kaybı olmaksızın istenen dereceye getirilir. Sistemin başka bir avantajı da hava besleme fanının dış ünitede olması, böylece kullanıcının hiç bir şekilde fan gürültüsü duymamasıdır.

İÇ ÜNİTE

 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 8.550(2.050/8.550/13.300) (BTU)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 12.300(2.050/12.300/25.600) (BTU)
 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 2,50(0,60/2,50/3,90) (kW)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 3,60(0,60/3,60/7,50) (kW)
 • Renk(Gövde) : Beyaz
 • Boyutlar(Yükseklik x Genişllik x Derinlik) : 295 x 798 x 372 (mm)
 • Ağırlık : 15 (kg)
 • Fan - Hava Debisi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 11,1 / 8,8 / 6,5 / 5,7 (m3/dk)
 • Fan - Hava Debisi / Isıtma(Yüksek / Orta) : 12,4 / 9,8 / 7,3 / 6,5 (m3/dk)
 • Ses Gücü Seviyesi Soğutma(Yüksek) : 54 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 38 / 33 / 26 / 19 (dBA)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

SEZONSAL VERİMLİLİK

 • Soğutma / Enerji Etiketi : A+++
 • Isıtma / Enerji Etiketi : A+++
 • Soğutma / SEER : 9,54
 • Isıtma / SCOP : 5,90
 • Soğutma / Ptasarım : 2,50 (kW)
 • Isıtma / Ptasarım : 3,50 (kW)
 • Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 92 (kWh)
 • Isıtma / Yıllık Enerji Tüketimi : 831 (kWh)

DIŞ ÜNİTE

 • Boyutlar(Yükseklik x Genişlik x Derinlik) : 693 x 795 x 300 (mm)
 • Ağırlık : 50 (kg)
 • Kompresör : Hermetik sızdırmaz swing kompresör
 • Ses Gücü Seviyesi / Soğutma(Yüksek) : 59 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Sessiz) : 46 (dBA)
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Soğutma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -10˜43 (°C(KT))
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Isıtma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -20˜18 (°C(YT))
 • Soğutucu Akışkan : R-32
 • Boru Bağlantıları / Sıvı(DÜ) : 6,35 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Gaz(DÜ) : 9,52 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Drenaj(DÜ) : 18,0 (mm)
 • Boru Uzunluğu(Toplam Maks.) : 10 (m)
 • Boru Bağlantıları / Kot Farkı(İÜ - DÜ Maks.) : 8 (m)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

PERFORMANS

 • Güçlü - Turbo Modu : Var
 • Otomatik Fan Hızı : Var
 • Soğutma Isıtma Geçişi : Var
 • Fan Hızı Seviyesi : Var

EKONOMİ

 • Sezonsal Verimlilik : Var
 • Inverter Teknolojisi : Var
 • Ekonomi Modu : Var
 • Verimli Enerji Kullanımı : Var
 • Ekonomik Bekleme Modu : Var
 • 3 Alanlı Akıllı Göz : Var
 • Kendi Kendini Temizleme : Var

KONFOR

 • Sessiz İç Ünite : Var
 • Sessiz Çalışma : Var
 • Rahat Uyku Modu : Var
 • Konforlu Üfleme Modu : Var
 • Üç Boyutlu Hava Üfleme : Var
 • Dikey Salınım : Var
 • Yatay Salınım : Var
 • Flash Streamer : Var
 • Esinti Hava Akışı : Var
 • Taze Hava Üfleme : Var
 • Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre : Var
 • Nem Verme (Ururu) : Var
 • Nem Alma (Sarara) : Var
 • Online Kontrol : Opsiyonel
 • Günlük Programlama : Var
 • Uzaktan Kumanda : Var
 • Merkezi Kontrol : Var
 • Yeniden Başlama : Var
 • Arıza Tanımlama : Var
FTXZ25N Inverter Klima Doküman

URURU SARARA Klimalar İNDİR
+ Genel
Bir klima hem soğutup hem ısıtıp hem nem verip hem nem alıp hem odayı havalandırıp hem de havayı temizleyebilir mi?

Daikin ise evet.


Daikin'in özel klimalarından Ururu Sarara, dünyanın nem verebilen, nem ayarlayabilen tek kliması. Daikin'in ulaştığı üstünlük seviyesinin üç boyutlu hali.
+ Kapasite/Verimlilik

Kapasite

Nom. Soğutma Kap. (BTU)
8.550
Nom. Isıtma Kap. (BTU)
12.300
Nom. Soğutma Kap. (kW)
2,50
Nom. Isıtma Kap. (kW)
3,60

Sezonsal Verimlilik

Soğutma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Soğutma A+++
Isıtma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Isıtma A+++
Soğutma Enerji Verimliliği
9,54
Isıtma Enerji Verimliliği
5,90
+ Performans
Ururu Sarara Coanda etkisi ile desteklenen 3 boyutlu otomatik hava üfleme özelliği ile havanın büyük odalarda dahi homojen dağılmasını sağlar. Soğutma esintisi ayarı ile göreceli yüksek sıcaklıkta bile kendinizi serin hissettirir. Klima endüstrisinde küf oluşumunu önler.

Güçlü - Turbo Modu

FTXK25AW Inverter Klima : Güçlü - Turbo Modu20 dk içerisinde odayı hızlı bir şekilde ısıtır veya soğutur.

Otomatik Fan Hızı

FTXK25AW Inverter Klima : Otomatik Fan HızıAyarlanan sıcaklığın elde edilmesi veya korunması için gerekli fan devrini otomatik seçer.

Soğutma Isıtma Geçişi

FTXK25AW Inverter Klima : Soğutma Isıtma GeçişiBaşlangıçta odadaki sıcaklık seviyesine göre soğutma yada ısıtma modunu otomatik olarak seçer.

Fan Hızı Seviyesi

FTXK25AW Inverter Klima : Fan Hızı SeviyesiBelirli kademelerde fan hızı seviyesi seçilebilir.
+ Ekonomi

Ururu Sarara A enerji sınıfındadır, yani yüksek performansı az enerjiyle sağlar. Daikin tarafından geliştirilen Inverter teknolojisi sayesinde klasik klimalara göre %30 daha az enerji tüketir.

Sezonsal Verimlilik

FTXZ25N Inverter Klima : Sezonsal VerimlilikKlima enerji verimliliğinin ısıtma ve soğutma sezonları boyunca değerlendirildiği yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine olan uygunluğunu ve verimliliğini gösterir.

Inverter Teknolojisi

FTXZ25N Inverter Klima : Inverter TeknolojisiKlima Inverter teknolojisi sayesinde ne zaman çalışması ne zaman durması gerektiğini kendi anlar, güçünü ihtiyaca göre ayarlar. Böylece konfor, performans ve enerji tasarrufunu bir arada sunar.

Ekonomi Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Ekonomi ModuGüç tüketimini minmuma indirir.

Verimli Enerji Kullanımı

FTXZ25N Inverter Klima : Verimli Enerji KullanımıTüm Daikin klimalar, A enerji sınıfındadır, yani enerji tasarruflu ve ekonomiktir.

Ekonomik Bekleme Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Ekonomik Bekleme Modu20 dakikadan fazla insan hareketi alğılamadığı durumda sistem ekonomik bekleme çalışmasına geçer. Güç tüketimi %80 azalır.

3 Alanlı Akıllı Göz

FTXZ25N Inverter Klima : 3 Alanlı Akıllı Göz
2 sensör ile 3 farklı bölge oluşturur. Hava, direk olarak kullanıcının üzerine veya kullanıcının olmadığı yere üflenir. Odada kimse yoksa, cihaz tasarruf moduna girer.

Kendi Kendini Temizleme

FTXZ25N Inverter Klima : Kendi Kendini TemizlemeKlimanın filtresini temiz tutarak enerji tasarrufu sağlar.
+ Konfor

Son derece sessiz çalışan Ururu Sarara; soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma, havalandırma ve hava temizleme özellikleriyle size tam bir aeroterapi yaşatır.

Sessiz İç Ünite

FTXZ25N Inverter Klima : Sessiz İç Üniteİç ünite sessiz çalışma özelliği etkinleştirildiğinde, ses seviyesi 3 dB(A) daha düşer.

Sessiz Çalışma

FTXZ25N Inverter Klima : Sessiz ÇalışmaFısıltı derecesinde çalışır. (19 dbA)

Rahat Uyku Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Rahat Uyku Moduİstenilen sıçaklığı korumak için "ultra sessiz" ve "sessiz" çalışmaları arasında otomatik olarak değişerek konforlu bir uyku ortamı sağlar.

Konforlu Üfleme Modu

FTXZ25N Inverter Klima : Konforlu Üfleme ModuKonforlu Üfleme Modu; sıcak yada soğuk havanın vücudu direk etkilemesini önlemek için uygun kanat pozisyonu sağlar.

Üç Boyutlu Hava Üfleme

FTXZ25N Inverter Klima : Üç Boyutlu Hava ÜflemeDikey ve yatay otomatik salınımı bir arada kullanarak, havanın büyük odalarda dahi her yere eşit dağılımını sağlar.

Dikey Salınım

FTXZ25N Inverter Klima : Dikey SalınımDikey Salınım; Kanatları yukarı aşağı otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıcaklık dağılımı sağlar.

Yatay Salınım

FTXZ25N Inverter Klima : Yatay SalınımKanatları sağa sola otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıçaklık dağılımı sağlar.

Flash Streamer

FTXZ25N Inverter Klima : Flash StreamerYüksek hızlı iyonlar üreterek havadaki kötü kokuları ve sağlığa zararlı kimyasalları yok eder.

Esinti Hava Akışı

FTXZ25N Inverter Klima : Esinti Hava AkışıHafif esintili bir hava akışı elde etmek için bu ayar otomatik olarak, hava akış hızını ve dikey hava akış yönünü ayarlar.

Taze Hava Üfleme

FTXZ25N Inverter Klima : Taze Hava ÜflemeDış ünitede bulunan hava besleme fanı ile sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler.

Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre

FTXZ25N Inverter Klima : Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı FiltreTitanyumla güçlendirilmiş yapısıyla, havadaki toz ve kötü kokuları süzer, bakteri, virüs ve mikropların tekrar üremesini engelleyerek, sürekli temiz hava sağlar.

Nem Verme (Ururu)

FTXZ25N Inverter Klima : Nem Verme (Ururu)Herhangi bir su haznesi olmadan dış havadaki nemi kullanarak iç ortamın nemlendirilmesi sağlanır.

Nem Alma (Sarara)

FTXZ25N Inverter Klima : Nem Alma (Sarara)Oda sıcaklığını değiştirmeden, ortama kuru hava vererek nem oranını düşürür.

Online Kontrol (Opsiyonel)

FTXZ25N Inverter Klima : Online KontrolKlimanızı cep telefonu, laptop, pc, tablet gibi online ortamlardan kontrol etme imkanı sunar.

Günlük Programlama

FTXZ25N Inverter Klima : Günlük ProgramlamaKlimayı günün istenen saatlerinde, istenen fonksiyonda çalışacak ve kapanacak şekilde ayarlar.

Uzaktan Kumanda

FTXZ25N Inverter Klima : Uzaktan KumandaKablosuz uzaktan kumanda belirli bir mesafeden klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Merkezi Kontrol

FTXZ25N Inverter Klima : Merkezi KontrolTek bir kumanda ile merkezi noktadan birden fazla klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Yeniden Başlama

FTXZ25N Inverter Klima : Yeniden BaşlamaElektrik kesintilerinden sonra, klimayı en son ayarladığınız fonksiyonda çalıştırmaya devam eder.

Arıza Tanımlama

FTXZ25N Inverter Klima : Arıza TanımlamaArıza ve hata kodlarını ekranda göstererek cihazın servis süresini kısaltır.
+ Nem Alma
Nemlendirme
Nemlendirme veya Japonca "Ururu" işlemi için nem, dış ortam havasından sağlanır, daha sonra iç ünite yardımıyla iç ortama eşit şekilde dağıtılır. Ururu Sarara bir su haznesi olmadan çalışır ve nemlendirilen havanın odaya eşit şekilde dağıtılmasına olanak sağlar. Bu çalışma prensibi, kalsik nemlendiricilerin çalışma prensibinden tamamen farklıdır.

Nem Alma
Nem alma veya Japonca "Sarara" işlemi, konfor açısından nemlendirme kadar önemlidir. Yaz aylarında sıcaklık orta seviyelerde olsa bile dış ortam havasındaki yüksek nem oranı, klimanın bulunduğu odayı sıcak ve havasız bir hale getirebilir. Sarara nem alma sistemi, iç ortam havasındaki nem oranını düşürür, bu sırada soğuk ve kuru hava ile sıcak havayı karıştırdığından oda sıcaklığı etkilenmez. Bu secenek, soğuk havaya karşı hassas veya soğuk almaya eğilinli kişiler için idealdir.

Hava Temizleme
Ururu Sarara gelen havayı dış üniteden ve iç üniteden olmak üzere iki aşamada temizler. Egzoz gazları ve istenmeyen kokular dış ünite tarafından kırılarak iç üniteye gelmeden giderilir. Hava, daha sonra iç ünitede toz ve polen filtreleri ve fotokatalitik hava temizleme filtresi kullanılarak bir defa daha temizlenir, sigara dumanı ve yemek kokusu gibi istenmeyen kokular bir defa daha kırılır. Son aşamada Flash Streamer havayı son kez temizler: Olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir.

Havalandırma
Klasik Klimaların aksine Ururu Sarar sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler. Ururu Sarara, kurulu olduğu mekanın havasını kısa bir sürede taze hava ile besleyebilen ilk konut tipi klima sistemidir. Ayrıca, gelen hava sıcaklığı soğutma veya ısıtma kaybı olmaksızın istenen dereceye getirilir. Sistemin başka bir avantajı da hava besleme fanının dış ünitede olması, böylece kullanıcının hiç bir şekilde fan gürültüsü duymamasıdır.
+ Teknik Bilgi

İÇ ÜNİTE

 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 8.550(2.050/8.550/13.300) (BTU)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 12.300(2.050/12.300/25.600) (BTU)
 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 2,50(0,60/2,50/3,90) (kW)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 3,60(0,60/3,60/7,50) (kW)
 • Renk(Gövde) : Beyaz
 • Boyutlar(Yükseklik x Genişllik x Derinlik) : 295 x 798 x 372 (mm)
 • Ağırlık : 15 (kg)
 • Fan - Hava Debisi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 11,1 / 8,8 / 6,5 / 5,7 (m3/dk)
 • Fan - Hava Debisi / Isıtma(Yüksek / Orta) : 12,4 / 9,8 / 7,3 / 6,5 (m3/dk)
 • Ses Gücü Seviyesi Soğutma(Yüksek) : 54 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 38 / 33 / 26 / 19 (dBA)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

SEZONSAL VERİMLİLİK

 • Soğutma / Enerji Etiketi : A+++
 • Isıtma / Enerji Etiketi : A+++
 • Soğutma / SEER : 9,54
 • Isıtma / SCOP : 5,90
 • Soğutma / Ptasarım : 2,50 (kW)
 • Isıtma / Ptasarım : 3,50 (kW)
 • Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 92 (kWh)
 • Isıtma / Yıllık Enerji Tüketimi : 831 (kWh)

DIŞ ÜNİTE

 • Boyutlar(Yükseklik x Genişlik x Derinlik) : 693 x 795 x 300 (mm)
 • Ağırlık : 50 (kg)
 • Kompresör : Hermetik sızdırmaz swing kompresör
 • Ses Gücü Seviyesi / Soğutma(Yüksek) : 59 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Sessiz) : 46 (dBA)
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Soğutma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -10˜43 (°C(KT))
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Isıtma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -20˜18 (°C(YT))
 • Soğutucu Akışkan : R-32
 • Boru Bağlantıları / Sıvı(DÜ) : 6,35 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Gaz(DÜ) : 9,52 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Drenaj(DÜ) : 18,0 (mm)
 • Boru Uzunluğu(Toplam Maks.) : 10 (m)
 • Boru Bağlantıları / Kot Farkı(İÜ - DÜ Maks.) : 8 (m)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

PERFORMANS

 • Güçlü - Turbo Modu : Var
 • Otomatik Fan Hızı : Var
 • Soğutma Isıtma Geçişi : Var
 • Fan Hızı Seviyesi : Var

EKONOMİ

 • Sezonsal Verimlilik : Var
 • Inverter Teknolojisi : Var
 • Ekonomi Modu : Var
 • Verimli Enerji Kullanımı : Var
 • Ekonomik Bekleme Modu : Var
 • 3 Alanlı Akıllı Göz : Var
 • Kendi Kendini Temizleme : Var

KONFOR

 • Sessiz İç Ünite : Var
 • Sessiz Çalışma : Var
 • Rahat Uyku Modu : Var
 • Konforlu Üfleme Modu : Var
 • Üç Boyutlu Hava Üfleme : Var
 • Dikey Salınım : Var
 • Yatay Salınım : Var
 • Flash Streamer : Var
 • Esinti Hava Akışı : Var
 • Taze Hava Üfleme : Var
 • Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre : Var
 • Nem Verme (Ururu) : Var
 • Nem Alma (Sarara) : Var
 • Online Kontrol : Opsiyonel
 • Günlük Programlama : Var
 • Uzaktan Kumanda : Var
 • Merkezi Kontrol : Var
 • Yeniden Başlama : Var
 • Arıza Tanımlama : Var
+ Dökümanlar
FTXZ25N Inverter Klima Doküman

URURU SARARA Klimalar İNDİR
FTXZ35N Inverter Klima
Bir klima hem soğutup hem ısıtıp hem nem verip hem nem alıp hem odayı havalandırıp hem de havayı temizleyebilir mi?

Daikin ise evet.


Daikin'in özel klimalarından Ururu Sarara, dünyanın nem verebilen, nem ayarlayabilen tek kliması. Daikin'in ulaştığı üstünlük seviyesinin üç boyutlu hali.

Kapasite

Nom. Soğutma Kap. (BTU)
12.000
Nom. Isıtma Kap. (BTU)
17.050
Nom. Soğutma Kap. (kW)
3,50
Nom. Isıtma Kap. (kW)
5,00

Sezonsal Verimlilik

Soğutma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Soğutma A+++
Isıtma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Isıtma A+++
Soğutma Enerji Verimliliği
9,00
Isıtma Enerji Verimliliği
5,73
Ururu Sarara Coanda etkisi ile desteklenen 3 boyutlu otomatik hava üfleme özelliği ile havanın büyük odalarda dahi homojen dağılmasını sağlar. Soğutma esintisi ayarı ile göreceli yüksek sıcaklıkta bile kendinizi serin hissettirir. Klima endüstrisinde küf oluşumunu önler.

Güçlü - Turbo Modu

FTXK25AW Inverter Klima : Güçlü - Turbo Modu20 dk içerisinde odayı hızlı bir şekilde ısıtır veya soğutur.

Otomatik Fan Hızı

FTXK25AW Inverter Klima : Otomatik Fan HızıAyarlanan sıcaklığın elde edilmesi veya korunması için gerekli fan devrini otomatik seçer.

Soğutma Isıtma Geçişi

FTXK25AW Inverter Klima : Soğutma Isıtma GeçişiBaşlangıçta odadaki sıcaklık seviyesine göre soğutma yada ısıtma modunu otomatik olarak seçer.

Fan Hızı Seviyesi

FTXK25AW Inverter Klima : Fan Hızı SeviyesiBelirli kademelerde fan hızı seviyesi seçilebilir.

Ururu Sarara A enerji sınıfındadır, yani yüksek performansı az enerjiyle sağlar. Daikin tarafından geliştirilen Inverter teknolojisi sayesinde klasik klimalara göre %30 daha az enerji tüketir.

Sezonsal Verimlilik

FTXZ35N Inverter Klima : Sezonsal VerimlilikKlima enerji verimliliğinin ısıtma ve soğutma sezonları boyunca değerlendirildiği yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine olan uygunluğunu ve verimliliğini gösterir.

Inverter Teknolojisi

FTXZ35N Inverter Klima : Inverter TeknolojisiKlima Inverter teknolojisi sayesinde ne zaman çalışması ne zaman durması gerektiğini kendi anlar, güçünü ihtiyaca göre ayarlar. Böylece konfor, performans ve enerji tasarrufunu bir arada sunar.

Ekonomi Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomi ModuGüç tüketimini minmuma indirir.

Verimli Enerji Kullanımı

FTXZ35N Inverter Klima : Verimli Enerji KullanımıTüm Daikin klimalar, A enerji sınıfındadır, yani enerji tasarruflu ve ekonomiktir.

Ekonomik Bekleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomik Bekleme Modu20 dakikadan fazla insan hareketi alğılamadığı durumda sistem ekonomik bekleme çalışmasına geçer. Güç tüketimi %80 azalır.

3 Alanlı Akıllı Göz

FTXZ35N Inverter Klima : 3 Alanlı Akıllı Göz
2 sensör ile 3 farklı bölge oluşturur. Hava, direk olarak kullanıcının üzerine veya kullanıcının olmadığı yere üflenir. Odada kimse yoksa, cihaz tasarruf moduna girer.

Kendi Kendini Temizleme

FTXZ35N Inverter Klima : Kendi Kendini TemizlemeKlimanın filtresini temiz tutarak enerji tasarrufu sağlar.

R32 Soğutucu Gaz

FTXZ35N Inverter Klima : R32 Soğutucu GazR32: Bilinen akışkanlara göre daha verimli yenilenebilir ve çevre dostu bir gazdır.

Son derece sessiz çalışan Ururu Sarara; soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma, havalandırma ve hava temizleme özellikleriyle size tam bir aeroterapi yaşatır.

Sessiz İç Ünite

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz İç Üniteİç ünite sessiz çalışma özelliği etkinleştirildiğinde, ses seviyesi 3 dB(A) daha düşer.

Sessiz Çalışma

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz ÇalışmaFısıltı derecesinde çalışır. (19 dbA)

Rahat Uyku Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Rahat Uyku Moduİstenilen sıçaklığı korumak için "ultra sessiz" ve "sessiz" çalışmaları arasında otomatik olarak değişerek konforlu bir uyku ortamı sağlar.

Konforlu Üfleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Konforlu Üfleme ModuKonforlu Üfleme Modu; sıcak yada soğuk havanın vücudu direk etkilemesini önlemek için uygun kanat pozisyonu sağlar.

Üç Boyutlu Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Üç Boyutlu Hava ÜflemeDikey ve yatay otomatik salınımı bir arada kullanarak, havanın büyük odalarda dahi her yere eşit dağılımını sağlar.

Dikey Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Dikey SalınımDikey Salınım; Kanatları yukarı aşağı otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıcaklık dağılımı sağlar.

Yatay Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Yatay SalınımKanatları sağa sola otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıçaklık dağılımı sağlar.

Flash Streamer

FTXZ35N Inverter Klima : Flash StreamerYüksek hızlı iyonlar üreterek havadaki kötü kokuları ve sağlığa zararlı kimyasalları yok eder.

Esinti Hava Akışı

FTXZ35N Inverter Klima : Esinti Hava AkışıHafif esintili bir hava akışı elde etmek için bu ayar otomatik olarak, hava akış hızını ve dikey hava akış yönünü ayarlar.

Taze Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Taze Hava ÜflemeDış ünitede bulunan hava besleme fanı ile sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler.

Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre

FTXZ35N Inverter Klima : Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı FiltreTitanyumla güçlendirilmiş yapısıyla, havadaki toz ve kötü kokuları süzer, bakteri, virüs ve mikropların tekrar üremesini engelleyerek, sürekli temiz hava sağlar.

Nem Verme (Ururu)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Verme (Ururu)Herhangi bir su haznesi olmadan dış havadaki nemi kullanarak iç ortamın nemlendirilmesi sağlanır.

Nem Alma (Sarara)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Alma (Sarara)Oda sıcaklığını değiştirmeden, ortama kuru hava vererek nem oranını düşürür.

Online Kontrol (Opsiyonel)

FTXZ35N Inverter Klima : Online KontrolKlimanızı cep telefonu, laptop, pc, tablet gibi online ortamlardan kontrol etme imkanı sunar.

Günlük Programlama

FTXZ35N Inverter Klima : Günlük ProgramlamaKlimayı günün istenen saatlerinde, istenen fonksiyonda çalışacak ve kapanacak şekilde ayarlar.

Uzaktan Kumanda

FTXZ35N Inverter Klima : Uzaktan KumandaKablosuz uzaktan kumanda belirli bir mesafeden klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Merkezi Kontrol

FTXZ35N Inverter Klima : Merkezi KontrolTek bir kumanda ile merkezi noktadan birden fazla klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Yeniden Başlama

FTXZ35N Inverter Klima : Yeniden BaşlamaElektrik kesintilerinden sonra, klimayı en son ayarladığınız fonksiyonda çalıştırmaya devam eder.

Arıza Tanımlama

FTXZ35N Inverter Klima : Arıza TanımlamaArıza ve hata kodlarını ekranda göstererek cihazın servis süresini kısaltır.
Nemlendirme
Nemlendirme veya Japonca "Ururu" işlemi için nem, dış ortam havasından sağlanır, daha sonra iç ünite yardımıyla iç ortama eşit şekilde dağıtılır. Ururu Sarara bir su haznesi olmadan çalışır ve nemlendirilen havanın odaya eşit şekilde dağıtılmasına olanak sağlar. Bu çalışma prensibi, kalsik nemlendiricilerin çalışma prensibinden tamamen farklıdır.

Nem Alma
Nem alma veya Japonca "Sarara" işlemi, konfor açısından nemlendirme kadar önemlidir. Yaz aylarında sıcaklık orta seviyelerde olsa bile dış ortam havasındaki yüksek nem oranı, klimanın bulunduğu odayı sıcak ve havasız bir hale getirebilir. Sarara nem alma sistemi, iç ortam havasındaki nem oranını düşürür, bu sırada soğuk ve kuru hava ile sıcak havayı karıştırdığından oda sıcaklığı etkilenmez. Bu secenek, soğuk havaya karşı hassas veya soğuk almaya eğilinli kişiler için idealdir.

Hava Temizleme
Ururu Sarara gelen havayı dış üniteden ve iç üniteden olmak üzere iki aşamada temizler. Egzoz gazları ve istenmeyen kokular dış ünite tarafından kırılarak iç üniteye gelmeden giderilir. Hava, daha sonra iç ünitede toz ve polen filtreleri ve fotokatalitik hava temizleme filtresi kullanılarak bir defa daha temizlenir, sigara dumanı ve yemek kokusu gibi istenmeyen kokular bir defa daha kırılır. Son aşamada Flash Streamer havayı son kez temizler: Olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir.

Havalandırma
Klasik Klimaların aksine Ururu Sarar sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler. Ururu Sarara, kurulu olduğu mekanın havasını kısa bir sürede taze hava ile besleyebilen ilk konut tipi klima sistemidir. Ayrıca, gelen hava sıcaklığı soğutma veya ısıtma kaybı olmaksızın istenen dereceye getirilir. Sistemin başka bir avantajı da hava besleme fanının dış ünitede olması, böylece kullanıcının hiç bir şekilde fan gürültüsü duymamasıdır.

İÇ ÜNİTE

 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 12.000(2.050/12.000/18.100) (BTU)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 17.050(2.050/17.050/30.700) (BTU)
 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 3,50(0,60/3,50/5,30) (kW)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 5,00(0,60/5,00/9,00) (kW)
 • Renk(Gövde) : Beyaz
 • Boyutlar(Yükseklik x Genişllik x Derinlik) : 295 x 798 x 372 (mm)
 • Ağırlık : 15 (kg)
 • Fan - Hava Debisi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 12,4 / 9,6 / 6,8 / 6,0 (m3/dk)
 • Fan - Hava Debisi / Isıtma(Yüksek / Orta) : 12,9 / 10,2 / 7,7 / 6,8 (m3/dk)
 • Ses Gücü Seviyesi Soğutma(Yüksek) : 57 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 42 / 35 / 27 / 19 (dBA)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

SEZONSAL VERİMLİLİK

 • Soğutma / Enerji Etiketi : A+++
 • Isıtma / Enerji Etiketi : A+++
 • Soğutma / SEER : 9,00
 • Isıtma / SCOP : 5,73
 • Soğutma / Ptasarım : 3,50 (kW)
 • Isıtma / Ptasarım : 4,50 (kW)
 • Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 136 (kWh)
 • Isıtma / Yıllık Enerji Tüketimi : 1.100 (kWh)

DIŞ ÜNİTE

 • Boyutlar(Yükseklik x Genişlik x Derinlik) : 693 x 795 x 300 (mm)
 • Ağırlık : 50 (kg)
 • Kompresör : Hermetik sızdırmaz swing kompresör
 • Ses Gücü Seviyesi / Soğutma(Yüksek) : 61 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Sessiz) : 48 (dBA)
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Soğutma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -10˜43 (°C(KT))
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Isıtma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -20˜18 (°C(YT))
 • Soğutucu Akışkan : R-32
 • Boru Bağlantıları / Sıvı(DÜ) : 6,35 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Gaz(DÜ) : 9,52 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Drenaj(DÜ) : 18,0 (mm)
 • Boru Uzunluğu(Toplam Maks.) : 10 (m)
 • Boru Bağlantıları / Kot Farkı(İÜ - DÜ Maks.) : 8 (m)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

PERFORMANS

 • Güçlü - Turbo Modu : Var
 • Otomatik Fan Hızı : Var
 • Soğutma Isıtma Geçişi : Var
 • Fan Hızı Seviyesi : Var

EKONOMİ

 • Sezonsal Verimlilik : Var
 • Inverter Teknolojisi : Var
 • Ekonomi Modu : Var
 • Verimli Enerji Kullanımı : Var
 • Ekonomik Bekleme Modu : Var
 • 3 Alanlı Akıllı Göz : Var
 • Kendi Kendini Temizleme : Var
 • R32 Soğutucu Gaz : Var

KONFOR

 • Sessiz İç Ünite : Var
 • Sessiz Çalışma : Var
 • Rahat Uyku Modu : Var
 • Konforlu Üfleme Modu : Var
 • Üç Boyutlu Hava Üfleme : Var
 • Dikey Salınım : Var
 • Yatay Salınım : Var
 • Flash Streamer : Var
 • Esinti Hava Akışı : Var
 • Taze Hava Üfleme : Var
 • Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre : Var
 • Nem Verme (Ururu) : Var
 • Nem Alma (Sarara) : Var
 • Online Kontrol : Opsiyonel
 • Günlük Programlama : Var
 • Uzaktan Kumanda : Var
 • Merkezi Kontrol : Var
 • Yeniden Başlama : Var
 • Arıza Tanımlama : Var
FTXZ35N Inverter Klima Doküman

URURU SARARA Klimalar İNDİR
+ Genel
Bir klima hem soğutup hem ısıtıp hem nem verip hem nem alıp hem odayı havalandırıp hem de havayı temizleyebilir mi?

Daikin ise evet.


Daikin'in özel klimalarından Ururu Sarara, dünyanın nem verebilen, nem ayarlayabilen tek kliması. Daikin'in ulaştığı üstünlük seviyesinin üç boyutlu hali.
+ Kapasite/Verimlilik

Kapasite

Nom. Soğutma Kap. (BTU)
12.000
Nom. Isıtma Kap. (BTU)
17.050
Nom. Soğutma Kap. (kW)
3,50
Nom. Isıtma Kap. (kW)
5,00

Sezonsal Verimlilik

Soğutma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Soğutma A+++
Isıtma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Isıtma A+++
Soğutma Enerji Verimliliği
9,00
Isıtma Enerji Verimliliği
5,73
+ Performans
Ururu Sarara Coanda etkisi ile desteklenen 3 boyutlu otomatik hava üfleme özelliği ile havanın büyük odalarda dahi homojen dağılmasını sağlar. Soğutma esintisi ayarı ile göreceli yüksek sıcaklıkta bile kendinizi serin hissettirir. Klima endüstrisinde küf oluşumunu önler.

Güçlü - Turbo Modu

FTXK25AW Inverter Klima : Güçlü - Turbo Modu20 dk içerisinde odayı hızlı bir şekilde ısıtır veya soğutur.

Otomatik Fan Hızı

FTXK25AW Inverter Klima : Otomatik Fan HızıAyarlanan sıcaklığın elde edilmesi veya korunması için gerekli fan devrini otomatik seçer.

Soğutma Isıtma Geçişi

FTXK25AW Inverter Klima : Soğutma Isıtma GeçişiBaşlangıçta odadaki sıcaklık seviyesine göre soğutma yada ısıtma modunu otomatik olarak seçer.

Fan Hızı Seviyesi

FTXK25AW Inverter Klima : Fan Hızı SeviyesiBelirli kademelerde fan hızı seviyesi seçilebilir.
+ Ekonomi

Ururu Sarara A enerji sınıfındadır, yani yüksek performansı az enerjiyle sağlar. Daikin tarafından geliştirilen Inverter teknolojisi sayesinde klasik klimalara göre %30 daha az enerji tüketir.

Sezonsal Verimlilik

FTXZ35N Inverter Klima : Sezonsal VerimlilikKlima enerji verimliliğinin ısıtma ve soğutma sezonları boyunca değerlendirildiği yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine olan uygunluğunu ve verimliliğini gösterir.

Inverter Teknolojisi

FTXZ35N Inverter Klima : Inverter TeknolojisiKlima Inverter teknolojisi sayesinde ne zaman çalışması ne zaman durması gerektiğini kendi anlar, güçünü ihtiyaca göre ayarlar. Böylece konfor, performans ve enerji tasarrufunu bir arada sunar.

Ekonomi Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomi ModuGüç tüketimini minmuma indirir.

Verimli Enerji Kullanımı

FTXZ35N Inverter Klima : Verimli Enerji KullanımıTüm Daikin klimalar, A enerji sınıfındadır, yani enerji tasarruflu ve ekonomiktir.

Ekonomik Bekleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomik Bekleme Modu20 dakikadan fazla insan hareketi alğılamadığı durumda sistem ekonomik bekleme çalışmasına geçer. Güç tüketimi %80 azalır.

3 Alanlı Akıllı Göz

FTXZ35N Inverter Klima : 3 Alanlı Akıllı Göz
2 sensör ile 3 farklı bölge oluşturur. Hava, direk olarak kullanıcının üzerine veya kullanıcının olmadığı yere üflenir. Odada kimse yoksa, cihaz tasarruf moduna girer.

Kendi Kendini Temizleme

FTXZ35N Inverter Klima : Kendi Kendini TemizlemeKlimanın filtresini temiz tutarak enerji tasarrufu sağlar.

R32 Soğutucu Gaz

FTXZ35N Inverter Klima : R32 Soğutucu GazR32: Bilinen akışkanlara göre daha verimli yenilenebilir ve çevre dostu bir gazdır.
+ Konfor

Son derece sessiz çalışan Ururu Sarara; soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma, havalandırma ve hava temizleme özellikleriyle size tam bir aeroterapi yaşatır.

Sessiz İç Ünite

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz İç Üniteİç ünite sessiz çalışma özelliği etkinleştirildiğinde, ses seviyesi 3 dB(A) daha düşer.

Sessiz Çalışma

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz ÇalışmaFısıltı derecesinde çalışır. (19 dbA)

Rahat Uyku Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Rahat Uyku Moduİstenilen sıçaklığı korumak için "ultra sessiz" ve "sessiz" çalışmaları arasında otomatik olarak değişerek konforlu bir uyku ortamı sağlar.

Konforlu Üfleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Konforlu Üfleme ModuKonforlu Üfleme Modu; sıcak yada soğuk havanın vücudu direk etkilemesini önlemek için uygun kanat pozisyonu sağlar.

Üç Boyutlu Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Üç Boyutlu Hava ÜflemeDikey ve yatay otomatik salınımı bir arada kullanarak, havanın büyük odalarda dahi her yere eşit dağılımını sağlar.

Dikey Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Dikey SalınımDikey Salınım; Kanatları yukarı aşağı otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıcaklık dağılımı sağlar.

Yatay Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Yatay SalınımKanatları sağa sola otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıçaklık dağılımı sağlar.

Flash Streamer

FTXZ35N Inverter Klima : Flash StreamerYüksek hızlı iyonlar üreterek havadaki kötü kokuları ve sağlığa zararlı kimyasalları yok eder.

Esinti Hava Akışı

FTXZ35N Inverter Klima : Esinti Hava AkışıHafif esintili bir hava akışı elde etmek için bu ayar otomatik olarak, hava akış hızını ve dikey hava akış yönünü ayarlar.

Taze Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Taze Hava ÜflemeDış ünitede bulunan hava besleme fanı ile sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler.

Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre

FTXZ35N Inverter Klima : Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı FiltreTitanyumla güçlendirilmiş yapısıyla, havadaki toz ve kötü kokuları süzer, bakteri, virüs ve mikropların tekrar üremesini engelleyerek, sürekli temiz hava sağlar.

Nem Verme (Ururu)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Verme (Ururu)Herhangi bir su haznesi olmadan dış havadaki nemi kullanarak iç ortamın nemlendirilmesi sağlanır.

Nem Alma (Sarara)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Alma (Sarara)Oda sıcaklığını değiştirmeden, ortama kuru hava vererek nem oranını düşürür.

Online Kontrol (Opsiyonel)

FTXZ35N Inverter Klima : Online KontrolKlimanızı cep telefonu, laptop, pc, tablet gibi online ortamlardan kontrol etme imkanı sunar.

Günlük Programlama

FTXZ35N Inverter Klima : Günlük ProgramlamaKlimayı günün istenen saatlerinde, istenen fonksiyonda çalışacak ve kapanacak şekilde ayarlar.

Uzaktan Kumanda

FTXZ35N Inverter Klima : Uzaktan KumandaKablosuz uzaktan kumanda belirli bir mesafeden klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Merkezi Kontrol

FTXZ35N Inverter Klima : Merkezi KontrolTek bir kumanda ile merkezi noktadan birden fazla klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Yeniden Başlama

FTXZ35N Inverter Klima : Yeniden BaşlamaElektrik kesintilerinden sonra, klimayı en son ayarladığınız fonksiyonda çalıştırmaya devam eder.

Arıza Tanımlama

FTXZ35N Inverter Klima : Arıza TanımlamaArıza ve hata kodlarını ekranda göstererek cihazın servis süresini kısaltır.
+ Nem Alma
Nemlendirme
Nemlendirme veya Japonca "Ururu" işlemi için nem, dış ortam havasından sağlanır, daha sonra iç ünite yardımıyla iç ortama eşit şekilde dağıtılır. Ururu Sarara bir su haznesi olmadan çalışır ve nemlendirilen havanın odaya eşit şekilde dağıtılmasına olanak sağlar. Bu çalışma prensibi, kalsik nemlendiricilerin çalışma prensibinden tamamen farklıdır.

Nem Alma
Nem alma veya Japonca "Sarara" işlemi, konfor açısından nemlendirme kadar önemlidir. Yaz aylarında sıcaklık orta seviyelerde olsa bile dış ortam havasındaki yüksek nem oranı, klimanın bulunduğu odayı sıcak ve havasız bir hale getirebilir. Sarara nem alma sistemi, iç ortam havasındaki nem oranını düşürür, bu sırada soğuk ve kuru hava ile sıcak havayı karıştırdığından oda sıcaklığı etkilenmez. Bu secenek, soğuk havaya karşı hassas veya soğuk almaya eğilinli kişiler için idealdir.

Hava Temizleme
Ururu Sarara gelen havayı dış üniteden ve iç üniteden olmak üzere iki aşamada temizler. Egzoz gazları ve istenmeyen kokular dış ünite tarafından kırılarak iç üniteye gelmeden giderilir. Hava, daha sonra iç ünitede toz ve polen filtreleri ve fotokatalitik hava temizleme filtresi kullanılarak bir defa daha temizlenir, sigara dumanı ve yemek kokusu gibi istenmeyen kokular bir defa daha kırılır. Son aşamada Flash Streamer havayı son kez temizler: Olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir.

Havalandırma
Klasik Klimaların aksine Ururu Sarar sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler. Ururu Sarara, kurulu olduğu mekanın havasını kısa bir sürede taze hava ile besleyebilen ilk konut tipi klima sistemidir. Ayrıca, gelen hava sıcaklığı soğutma veya ısıtma kaybı olmaksızın istenen dereceye getirilir. Sistemin başka bir avantajı da hava besleme fanının dış ünitede olması, böylece kullanıcının hiç bir şekilde fan gürültüsü duymamasıdır.
+ Teknik Bilgi

İÇ ÜNİTE

 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 12.000(2.050/12.000/18.100) (BTU)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 17.050(2.050/17.050/30.700) (BTU)
 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 3,50(0,60/3,50/5,30) (kW)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 5,00(0,60/5,00/9,00) (kW)
 • Renk(Gövde) : Beyaz
 • Boyutlar(Yükseklik x Genişllik x Derinlik) : 295 x 798 x 372 (mm)
 • Ağırlık : 15 (kg)
 • Fan - Hava Debisi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 12,4 / 9,6 / 6,8 / 6,0 (m3/dk)
 • Fan - Hava Debisi / Isıtma(Yüksek / Orta) : 12,9 / 10,2 / 7,7 / 6,8 (m3/dk)
 • Ses Gücü Seviyesi Soğutma(Yüksek) : 57 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 42 / 35 / 27 / 19 (dBA)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

SEZONSAL VERİMLİLİK

 • Soğutma / Enerji Etiketi : A+++
 • Isıtma / Enerji Etiketi : A+++
 • Soğutma / SEER : 9,00
 • Isıtma / SCOP : 5,73
 • Soğutma / Ptasarım : 3,50 (kW)
 • Isıtma / Ptasarım : 4,50 (kW)
 • Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 136 (kWh)
 • Isıtma / Yıllık Enerji Tüketimi : 1.100 (kWh)

DIŞ ÜNİTE

 • Boyutlar(Yükseklik x Genişlik x Derinlik) : 693 x 795 x 300 (mm)
 • Ağırlık : 50 (kg)
 • Kompresör : Hermetik sızdırmaz swing kompresör
 • Ses Gücü Seviyesi / Soğutma(Yüksek) : 61 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Sessiz) : 48 (dBA)
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Soğutma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -10˜43 (°C(KT))
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Isıtma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -20˜18 (°C(YT))
 • Soğutucu Akışkan : R-32
 • Boru Bağlantıları / Sıvı(DÜ) : 6,35 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Gaz(DÜ) : 9,52 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Drenaj(DÜ) : 18,0 (mm)
 • Boru Uzunluğu(Toplam Maks.) : 10 (m)
 • Boru Bağlantıları / Kot Farkı(İÜ - DÜ Maks.) : 8 (m)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

PERFORMANS

 • Güçlü - Turbo Modu : Var
 • Otomatik Fan Hızı : Var
 • Soğutma Isıtma Geçişi : Var
 • Fan Hızı Seviyesi : Var

EKONOMİ

 • Sezonsal Verimlilik : Var
 • Inverter Teknolojisi : Var
 • Ekonomi Modu : Var
 • Verimli Enerji Kullanımı : Var
 • Ekonomik Bekleme Modu : Var
 • 3 Alanlı Akıllı Göz : Var
 • Kendi Kendini Temizleme : Var
 • R32 Soğutucu Gaz : Var

KONFOR

 • Sessiz İç Ünite : Var
 • Sessiz Çalışma : Var
 • Rahat Uyku Modu : Var
 • Konforlu Üfleme Modu : Var
 • Üç Boyutlu Hava Üfleme : Var
 • Dikey Salınım : Var
 • Yatay Salınım : Var
 • Flash Streamer : Var
 • Esinti Hava Akışı : Var
 • Taze Hava Üfleme : Var
 • Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre : Var
 • Nem Verme (Ururu) : Var
 • Nem Alma (Sarara) : Var
 • Online Kontrol : Opsiyonel
 • Günlük Programlama : Var
 • Uzaktan Kumanda : Var
 • Merkezi Kontrol : Var
 • Yeniden Başlama : Var
 • Arıza Tanımlama : Var
+ Dökümanlar
FTXZ35N Inverter Klima Doküman

URURU SARARA Klimalar İNDİR
FTXZ50N Inverter Klima
Bir klima hem soğutup hem ısıtıp hem nem verip hem nem alıp hem odayı havalandırıp hem de havayı temizleyebilir mi?

Daikin ise evet.


Daikin'in özel klimalarından Ururu Sarara, dünyanın nem verebilen, nem ayarlayabilen tek kliması. Daikin'in ulaştığı üstünlük seviyesinin üç boyutlu hali.

Kapasite

Nom. Soğutma Kap. (BTU)
17.050
Nom. Isıtma Kap. (BTU)
21.500
Nom. Soğutma Kap. (kW)
5,00
Nom. Isıtma Kap. (kW)
6,30

Sezonsal Verimlilik

Soğutma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Soğutma A+++
Isıtma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Isıtma A+++
Soğutma Enerji Verimliliği
8,60
Isıtma Enerji Verimliliği
5,50
Ururu Sarara Coanda etkisi ile desteklenen 3 boyutlu otomatik hava üfleme özelliği ile havanın büyük odalarda dahi homojen dağılmasını sağlar. Soğutma esintisi ayarı ile göreceli yüksek sıcaklıkta bile kendinizi serin hissettirir. Klima endüstrisinde küf oluşumunu önler.

Güçlü - Turbo Modu

FTXK25AW Inverter Klima : Güçlü - Turbo Modu20 dk içerisinde odayı hızlı bir şekilde ısıtır veya soğutur.

Otomatik Fan Hızı

FTXK25AW Inverter Klima : Otomatik Fan HızıAyarlanan sıcaklığın elde edilmesi veya korunması için gerekli fan devrini otomatik seçer.

Soğutma Isıtma Geçişi

FTXK25AW Inverter Klima : Soğutma Isıtma GeçişiBaşlangıçta odadaki sıcaklık seviyesine göre soğutma yada ısıtma modunu otomatik olarak seçer.

Fan Hızı Seviyesi

FTXK25AW Inverter Klima : Fan Hızı SeviyesiBelirli kademelerde fan hızı seviyesi seçilebilir.

Ururu Sarara A enerji sınıfındadır, yani yüksek performansı az enerjiyle sağlar. Daikin tarafından geliştirilen Inverter teknolojisi sayesinde klasik klimalara göre %30 daha az enerji tüketir.

Sezonsal Verimlilik

FTXZ35N Inverter Klima : Sezonsal VerimlilikKlima enerji verimliliğinin ısıtma ve soğutma sezonları boyunca değerlendirildiği yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine olan uygunluğunu ve verimliliğini gösterir.

Inverter Teknolojisi

FTXZ35N Inverter Klima : Inverter TeknolojisiKlima Inverter teknolojisi sayesinde ne zaman çalışması ne zaman durması gerektiğini kendi anlar, güçünü ihtiyaca göre ayarlar. Böylece konfor, performans ve enerji tasarrufunu bir arada sunar.

Ekonomi Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomi ModuGüç tüketimini minmuma indirir.

Verimli Enerji Kullanımı

FTXZ35N Inverter Klima : Verimli Enerji KullanımıTüm Daikin klimalar, A enerji sınıfındadır, yani enerji tasarruflu ve ekonomiktir.

Ekonomik Bekleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomik Bekleme Modu20 dakikadan fazla insan hareketi alğılamadığı durumda sistem ekonomik bekleme çalışmasına geçer. Güç tüketimi %80 azalır.

3 Alanlı Akıllı Göz

FTXZ35N Inverter Klima : 3 Alanlı Akıllı Göz
2 sensör ile 3 farklı bölge oluşturur. Hava, direk olarak kullanıcının üzerine veya kullanıcının olmadığı yere üflenir. Odada kimse yoksa, cihaz tasarruf moduna girer.

Kendi Kendini Temizleme

FTXZ35N Inverter Klima : Kendi Kendini TemizlemeKlimanın filtresini temiz tutarak enerji tasarrufu sağlar.

R32 Soğutucu Gaz

FTXZ35N Inverter Klima : R32 Soğutucu GazR32: Bilinen akışkanlara göre daha verimli yenilenebilir ve çevre dostu bir gazdır.

Son derece sessiz çalışan Ururu Sarara; soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma, havalandırma ve hava temizleme özellikleriyle size tam bir aeroterapi yaşatır.

Sessiz İç Ünite

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz İç Üniteİç ünite sessiz çalışma özelliği etkinleştirildiğinde, ses seviyesi 3 dB(A) daha düşer.

Sessiz Çalışma

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz ÇalışmaFısıltı derecesinde çalışır. (19 dbA)

Rahat Uyku Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Rahat Uyku Moduİstenilen sıçaklığı korumak için "ultra sessiz" ve "sessiz" çalışmaları arasında otomatik olarak değişerek konforlu bir uyku ortamı sağlar.

Konforlu Üfleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Konforlu Üfleme ModuKonforlu Üfleme Modu; sıcak yada soğuk havanın vücudu direk etkilemesini önlemek için uygun kanat pozisyonu sağlar.

Üç Boyutlu Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Üç Boyutlu Hava ÜflemeDikey ve yatay otomatik salınımı bir arada kullanarak, havanın büyük odalarda dahi her yere eşit dağılımını sağlar.

Dikey Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Dikey SalınımDikey Salınım; Kanatları yukarı aşağı otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıcaklık dağılımı sağlar.

Yatay Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Yatay SalınımKanatları sağa sola otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıçaklık dağılımı sağlar.

Flash Streamer

FTXZ35N Inverter Klima : Flash StreamerYüksek hızlı iyonlar üreterek havadaki kötü kokuları ve sağlığa zararlı kimyasalları yok eder.

Esinti Hava Akışı

FTXZ35N Inverter Klima : Esinti Hava AkışıHafif esintili bir hava akışı elde etmek için bu ayar otomatik olarak, hava akış hızını ve dikey hava akış yönünü ayarlar.

Taze Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Taze Hava ÜflemeDış ünitede bulunan hava besleme fanı ile sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler.

Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre

FTXZ35N Inverter Klima : Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı FiltreTitanyumla güçlendirilmiş yapısıyla, havadaki toz ve kötü kokuları süzer, bakteri, virüs ve mikropların tekrar üremesini engelleyerek, sürekli temiz hava sağlar.

Nem Verme (Ururu)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Verme (Ururu)Herhangi bir su haznesi olmadan dış havadaki nemi kullanarak iç ortamın nemlendirilmesi sağlanır.

Nem Alma (Sarara)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Alma (Sarara)Oda sıcaklığını değiştirmeden, ortama kuru hava vererek nem oranını düşürür.

Online Kontrol (Opsiyonel)

FTXZ35N Inverter Klima : Online KontrolKlimanızı cep telefonu, laptop, pc, tablet gibi online ortamlardan kontrol etme imkanı sunar.

Günlük Programlama

FTXZ35N Inverter Klima : Günlük ProgramlamaKlimayı günün istenen saatlerinde, istenen fonksiyonda çalışacak ve kapanacak şekilde ayarlar.

Uzaktan Kumanda

FTXZ35N Inverter Klima : Uzaktan KumandaKablosuz uzaktan kumanda belirli bir mesafeden klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Merkezi Kontrol

FTXZ35N Inverter Klima : Merkezi KontrolTek bir kumanda ile merkezi noktadan birden fazla klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Yeniden Başlama

FTXZ35N Inverter Klima : Yeniden BaşlamaElektrik kesintilerinden sonra, klimayı en son ayarladığınız fonksiyonda çalıştırmaya devam eder.

Arıza Tanımlama

FTXZ35N Inverter Klima : Arıza TanımlamaArıza ve hata kodlarını ekranda göstererek cihazın servis süresini kısaltır.
Nemlendirme
Nemlendirme veya Japonca "Ururu" işlemi için nem, dış ortam havasından sağlanır, daha sonra iç ünite yardımıyla iç ortama eşit şekilde dağıtılır. Ururu Sarara bir su haznesi olmadan çalışır ve nemlendirilen havanın odaya eşit şekilde dağıtılmasına olanak sağlar. Bu çalışma prensibi, kalsik nemlendiricilerin çalışma prensibinden tamamen farklıdır.

Nem Alma
Nem alma veya Japonca "Sarara" işlemi, konfor açısından nemlendirme kadar önemlidir. Yaz aylarında sıcaklık orta seviyelerde olsa bile dış ortam havasındaki yüksek nem oranı, klimanın bulunduğu odayı sıcak ve havasız bir hale getirebilir. Sarara nem alma sistemi, iç ortam havasındaki nem oranını düşürür, bu sırada soğuk ve kuru hava ile sıcak havayı karıştırdığından oda sıcaklığı etkilenmez. Bu secenek, soğuk havaya karşı hassas veya soğuk almaya eğilinli kişiler için idealdir.

Hava Temizleme
Ururu Sarara gelen havayı dış üniteden ve iç üniteden olmak üzere iki aşamada temizler. Egzoz gazları ve istenmeyen kokular dış ünite tarafından kırılarak iç üniteye gelmeden giderilir. Hava, daha sonra iç ünitede toz ve polen filtreleri ve fotokatalitik hava temizleme filtresi kullanılarak bir defa daha temizlenir, sigara dumanı ve yemek kokusu gibi istenmeyen kokular bir defa daha kırılır. Son aşamada Flash Streamer havayı son kez temizler: Olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir.

Havalandırma
Klasik Klimaların aksine Ururu Sarar sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler. Ururu Sarara, kurulu olduğu mekanın havasını kısa bir sürede taze hava ile besleyebilen ilk konut tipi klima sistemidir. Ayrıca, gelen hava sıcaklığı soğutma veya ısıtma kaybı olmaksızın istenen dereceye getirilir. Sistemin başka bir avantajı da hava besleme fanının dış ünitede olması, böylece kullanıcının hiç bir şekilde fan gürültüsü duymamasıdır.

İÇ ÜNİTE

 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 17.050(2.050 / 17.050 / 19.800) (BTU)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 21.500(2.050 / 21.500 / 32.100) (BTU)
 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 5,00(0,60 / 5,00 / 5,80) (kW)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 6,30(0,60 / 6,30 / 9,40) (kW)
 • Renk(Gövde) : Beyaz
 • Boyutlar(Yükseklik x Genişllik x Derinlik) : 295 x 798 x 372 (mm)
 • Ağırlık : 15 (kg)
 • Fan - Hava Debisi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 13,3 / 10,3 / 7,3 / 6,5 (m3/dk)
 • Fan - Hava Debisi / Isıtma(Yüksek / Orta) : 14,0 / 11,1 / 8,3 / 7,3 (m3/dk)
 • Ses Gücü Seviyesi Soğutma(Yüksek) : 60 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 47 / 38 / 30 / 23 (dBA)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

SEZONSAL VERİMLİLİK

 • Soğutma / Enerji Etiketi : A+++
 • Isıtma / Enerji Etiketi : A+++
 • Soğutma / SEER : 8,60
 • Isıtma / SCOP : 5,50
 • Soğutma / Ptasarım : 5,00 (kW)
 • Isıtma / Ptasarım : 5,60 (kW)
 • Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 203 (kWh)
 • Isıtma / Yıllık Enerji Tüketimi : 1.427 (kWh)

DIŞ ÜNİTE

 • Boyutlar(Yükseklik x Genişlik x Derinlik) : 693 x 795 x 300 (mm)
 • Ağırlık : 50 (kg)
 • Kompresör : Hermetik sızdırmaz swing kompresör
 • Ses Gücü Seviyesi / Soğutma(Yüksek) : 63 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Sessiz) : 49 (dBA)
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Soğutma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -10˜43 (°C(KT))
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Isıtma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -20˜18 (°C(YT))
 • Soğutucu Akışkan : R-32
 • Boru Bağlantıları / Sıvı(DÜ) : 6,35 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Gaz(DÜ) : 9,52 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Drenaj(DÜ) : 18,0 (mm)
 • Boru Uzunluğu(Toplam Maks.) : 10 (m)
 • Boru Bağlantıları / Kot Farkı(İÜ - DÜ Maks.) : 8 (m)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

PERFORMANS

 • Güçlü - Turbo Modu : Var
 • Otomatik Fan Hızı : Var
 • Soğutma Isıtma Geçişi : Var
 • Fan Hızı Seviyesi : Var

EKONOMİ

 • Sezonsal Verimlilik : Var
 • Inverter Teknolojisi : Var
 • Ekonomi Modu : Var
 • Verimli Enerji Kullanımı : Var
 • Ekonomik Bekleme Modu : Var
 • 3 Alanlı Akıllı Göz : Var
 • Kendi Kendini Temizleme : Var
 • R32 Soğutucu Gaz : Var

KONFOR

 • Sessiz İç Ünite : Var
 • Sessiz Çalışma : Var
 • Rahat Uyku Modu : Var
 • Konforlu Üfleme Modu : Var
 • Üç Boyutlu Hava Üfleme : Var
 • Dikey Salınım : Var
 • Yatay Salınım : Var
 • Flash Streamer : Var
 • Esinti Hava Akışı : Var
 • Taze Hava Üfleme : Var
 • Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre : Var
 • Nem Verme (Ururu) : Var
 • Nem Alma (Sarara) : Var
 • Online Kontrol : Opsiyonel
 • Günlük Programlama : Var
 • Uzaktan Kumanda : Var
 • Merkezi Kontrol : Var
 • Yeniden Başlama : Var
 • Arıza Tanımlama : Var
FTXZ50N Inverter Klima Doküman

URURU SARARA Klimalar İNDİR
+ Genel
Bir klima hem soğutup hem ısıtıp hem nem verip hem nem alıp hem odayı havalandırıp hem de havayı temizleyebilir mi?

Daikin ise evet.


Daikin'in özel klimalarından Ururu Sarara, dünyanın nem verebilen, nem ayarlayabilen tek kliması. Daikin'in ulaştığı üstünlük seviyesinin üç boyutlu hali.
+ Kapasite/Verimlilik

Kapasite

Nom. Soğutma Kap. (BTU)
17.050
Nom. Isıtma Kap. (BTU)
21.500
Nom. Soğutma Kap. (kW)
5,00
Nom. Isıtma Kap. (kW)
6,30

Sezonsal Verimlilik

Soğutma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Soğutma A+++
Isıtma
URURU SARARA Klimalar  SEZONSAL VERİMLİLİK Isıtma A+++
Soğutma Enerji Verimliliği
8,60
Isıtma Enerji Verimliliği
5,50
+ Performans
Ururu Sarara Coanda etkisi ile desteklenen 3 boyutlu otomatik hava üfleme özelliği ile havanın büyük odalarda dahi homojen dağılmasını sağlar. Soğutma esintisi ayarı ile göreceli yüksek sıcaklıkta bile kendinizi serin hissettirir. Klima endüstrisinde küf oluşumunu önler.

Güçlü - Turbo Modu

FTXK25AW Inverter Klima : Güçlü - Turbo Modu20 dk içerisinde odayı hızlı bir şekilde ısıtır veya soğutur.

Otomatik Fan Hızı

FTXK25AW Inverter Klima : Otomatik Fan HızıAyarlanan sıcaklığın elde edilmesi veya korunması için gerekli fan devrini otomatik seçer.

Soğutma Isıtma Geçişi

FTXK25AW Inverter Klima : Soğutma Isıtma GeçişiBaşlangıçta odadaki sıcaklık seviyesine göre soğutma yada ısıtma modunu otomatik olarak seçer.

Fan Hızı Seviyesi

FTXK25AW Inverter Klima : Fan Hızı SeviyesiBelirli kademelerde fan hızı seviyesi seçilebilir.
+ Ekonomi

Ururu Sarara A enerji sınıfındadır, yani yüksek performansı az enerjiyle sağlar. Daikin tarafından geliştirilen Inverter teknolojisi sayesinde klasik klimalara göre %30 daha az enerji tüketir.

Sezonsal Verimlilik

FTXZ35N Inverter Klima : Sezonsal VerimlilikKlima enerji verimliliğinin ısıtma ve soğutma sezonları boyunca değerlendirildiği yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine olan uygunluğunu ve verimliliğini gösterir.

Inverter Teknolojisi

FTXZ35N Inverter Klima : Inverter TeknolojisiKlima Inverter teknolojisi sayesinde ne zaman çalışması ne zaman durması gerektiğini kendi anlar, güçünü ihtiyaca göre ayarlar. Böylece konfor, performans ve enerji tasarrufunu bir arada sunar.

Ekonomi Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomi ModuGüç tüketimini minmuma indirir.

Verimli Enerji Kullanımı

FTXZ35N Inverter Klima : Verimli Enerji KullanımıTüm Daikin klimalar, A enerji sınıfındadır, yani enerji tasarruflu ve ekonomiktir.

Ekonomik Bekleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Ekonomik Bekleme Modu20 dakikadan fazla insan hareketi alğılamadığı durumda sistem ekonomik bekleme çalışmasına geçer. Güç tüketimi %80 azalır.

3 Alanlı Akıllı Göz

FTXZ35N Inverter Klima : 3 Alanlı Akıllı Göz
2 sensör ile 3 farklı bölge oluşturur. Hava, direk olarak kullanıcının üzerine veya kullanıcının olmadığı yere üflenir. Odada kimse yoksa, cihaz tasarruf moduna girer.

Kendi Kendini Temizleme

FTXZ35N Inverter Klima : Kendi Kendini TemizlemeKlimanın filtresini temiz tutarak enerji tasarrufu sağlar.

R32 Soğutucu Gaz

FTXZ35N Inverter Klima : R32 Soğutucu GazR32: Bilinen akışkanlara göre daha verimli yenilenebilir ve çevre dostu bir gazdır.
+ Konfor

Son derece sessiz çalışan Ururu Sarara; soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma, havalandırma ve hava temizleme özellikleriyle size tam bir aeroterapi yaşatır.

Sessiz İç Ünite

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz İç Üniteİç ünite sessiz çalışma özelliği etkinleştirildiğinde, ses seviyesi 3 dB(A) daha düşer.

Sessiz Çalışma

FTXZ35N Inverter Klima : Sessiz ÇalışmaFısıltı derecesinde çalışır. (19 dbA)

Rahat Uyku Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Rahat Uyku Moduİstenilen sıçaklığı korumak için "ultra sessiz" ve "sessiz" çalışmaları arasında otomatik olarak değişerek konforlu bir uyku ortamı sağlar.

Konforlu Üfleme Modu

FTXZ35N Inverter Klima : Konforlu Üfleme ModuKonforlu Üfleme Modu; sıcak yada soğuk havanın vücudu direk etkilemesini önlemek için uygun kanat pozisyonu sağlar.

Üç Boyutlu Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Üç Boyutlu Hava ÜflemeDikey ve yatay otomatik salınımı bir arada kullanarak, havanın büyük odalarda dahi her yere eşit dağılımını sağlar.

Dikey Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Dikey SalınımDikey Salınım; Kanatları yukarı aşağı otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıcaklık dağılımı sağlar.

Yatay Salınım

FTXZ35N Inverter Klima : Yatay SalınımKanatları sağa sola otomatik hareket ettirerek odada homojen hava ve sıçaklık dağılımı sağlar.

Flash Streamer

FTXZ35N Inverter Klima : Flash StreamerYüksek hızlı iyonlar üreterek havadaki kötü kokuları ve sağlığa zararlı kimyasalları yok eder.

Esinti Hava Akışı

FTXZ35N Inverter Klima : Esinti Hava AkışıHafif esintili bir hava akışı elde etmek için bu ayar otomatik olarak, hava akış hızını ve dikey hava akış yönünü ayarlar.

Taze Hava Üfleme

FTXZ35N Inverter Klima : Taze Hava ÜflemeDış ünitede bulunan hava besleme fanı ile sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler.

Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre

FTXZ35N Inverter Klima : Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı FiltreTitanyumla güçlendirilmiş yapısıyla, havadaki toz ve kötü kokuları süzer, bakteri, virüs ve mikropların tekrar üremesini engelleyerek, sürekli temiz hava sağlar.

Nem Verme (Ururu)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Verme (Ururu)Herhangi bir su haznesi olmadan dış havadaki nemi kullanarak iç ortamın nemlendirilmesi sağlanır.

Nem Alma (Sarara)

FTXZ35N Inverter Klima : Nem Alma (Sarara)Oda sıcaklığını değiştirmeden, ortama kuru hava vererek nem oranını düşürür.

Online Kontrol (Opsiyonel)

FTXZ35N Inverter Klima : Online KontrolKlimanızı cep telefonu, laptop, pc, tablet gibi online ortamlardan kontrol etme imkanı sunar.

Günlük Programlama

FTXZ35N Inverter Klima : Günlük ProgramlamaKlimayı günün istenen saatlerinde, istenen fonksiyonda çalışacak ve kapanacak şekilde ayarlar.

Uzaktan Kumanda

FTXZ35N Inverter Klima : Uzaktan KumandaKablosuz uzaktan kumanda belirli bir mesafeden klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Merkezi Kontrol

FTXZ35N Inverter Klima : Merkezi KontrolTek bir kumanda ile merkezi noktadan birden fazla klimayı çalıştırır, durdurur, fonksiyon değiştirir ve programlamayı sağlar.

Yeniden Başlama

FTXZ35N Inverter Klima : Yeniden BaşlamaElektrik kesintilerinden sonra, klimayı en son ayarladığınız fonksiyonda çalıştırmaya devam eder.

Arıza Tanımlama

FTXZ35N Inverter Klima : Arıza TanımlamaArıza ve hata kodlarını ekranda göstererek cihazın servis süresini kısaltır.
+ Nem Alma
Nemlendirme
Nemlendirme veya Japonca "Ururu" işlemi için nem, dış ortam havasından sağlanır, daha sonra iç ünite yardımıyla iç ortama eşit şekilde dağıtılır. Ururu Sarara bir su haznesi olmadan çalışır ve nemlendirilen havanın odaya eşit şekilde dağıtılmasına olanak sağlar. Bu çalışma prensibi, kalsik nemlendiricilerin çalışma prensibinden tamamen farklıdır.

Nem Alma
Nem alma veya Japonca "Sarara" işlemi, konfor açısından nemlendirme kadar önemlidir. Yaz aylarında sıcaklık orta seviyelerde olsa bile dış ortam havasındaki yüksek nem oranı, klimanın bulunduğu odayı sıcak ve havasız bir hale getirebilir. Sarara nem alma sistemi, iç ortam havasındaki nem oranını düşürür, bu sırada soğuk ve kuru hava ile sıcak havayı karıştırdığından oda sıcaklığı etkilenmez. Bu secenek, soğuk havaya karşı hassas veya soğuk almaya eğilinli kişiler için idealdir.

Hava Temizleme
Ururu Sarara gelen havayı dış üniteden ve iç üniteden olmak üzere iki aşamada temizler. Egzoz gazları ve istenmeyen kokular dış ünite tarafından kırılarak iç üniteye gelmeden giderilir. Hava, daha sonra iç ünitede toz ve polen filtreleri ve fotokatalitik hava temizleme filtresi kullanılarak bir defa daha temizlenir, sigara dumanı ve yemek kokusu gibi istenmeyen kokular bir defa daha kırılır. Son aşamada Flash Streamer havayı son kez temizler: Olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir.

Havalandırma
Klasik Klimaların aksine Ururu Sarar sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze hava üfler. Ururu Sarara, kurulu olduğu mekanın havasını kısa bir sürede taze hava ile besleyebilen ilk konut tipi klima sistemidir. Ayrıca, gelen hava sıcaklığı soğutma veya ısıtma kaybı olmaksızın istenen dereceye getirilir. Sistemin başka bir avantajı da hava besleme fanının dış ünitede olması, böylece kullanıcının hiç bir şekilde fan gürültüsü duymamasıdır.
+ Teknik Bilgi

İÇ ÜNİTE

 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 17.050(2.050 / 17.050 / 19.800) (BTU)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 21.500(2.050 / 21.500 / 32.100) (BTU)
 • Soğutma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 5,00(0,60 / 5,00 / 5,80) (kW)
 • Isıtma Kapasitesi(Minimum/Nominal/Maksimum) : 6,30(0,60 / 6,30 / 9,40) (kW)
 • Renk(Gövde) : Beyaz
 • Boyutlar(Yükseklik x Genişllik x Derinlik) : 295 x 798 x 372 (mm)
 • Ağırlık : 15 (kg)
 • Fan - Hava Debisi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 13,3 / 10,3 / 7,3 / 6,5 (m3/dk)
 • Fan - Hava Debisi / Isıtma(Yüksek / Orta) : 14,0 / 11,1 / 8,3 / 7,3 (m3/dk)
 • Ses Gücü Seviyesi Soğutma(Yüksek) : 60 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Orta / Düşük / Sessiz) : 47 / 38 / 30 / 23 (dBA)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

SEZONSAL VERİMLİLİK

 • Soğutma / Enerji Etiketi : A+++
 • Isıtma / Enerji Etiketi : A+++
 • Soğutma / SEER : 8,60
 • Isıtma / SCOP : 5,50
 • Soğutma / Ptasarım : 5,00 (kW)
 • Isıtma / Ptasarım : 5,60 (kW)
 • Soğutma / Yıllık Enerji Tüketimi : 203 (kWh)
 • Isıtma / Yıllık Enerji Tüketimi : 1.427 (kWh)

DIŞ ÜNİTE

 • Boyutlar(Yükseklik x Genişlik x Derinlik) : 693 x 795 x 300 (mm)
 • Ağırlık : 50 (kg)
 • Kompresör : Hermetik sızdırmaz swing kompresör
 • Ses Gücü Seviyesi / Soğutma(Yüksek) : 63 (dBA)
 • Ses Basınç Seviyesi / Soğutma(Yüksek / Sessiz) : 49 (dBA)
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Soğutma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -10˜43 (°C(KT))
 • Çalışma Sıcaklık Aralığı / Isıtma(Ortam Sıcaklığı Min.?Maks.) : -20˜18 (°C(YT))
 • Soğutucu Akışkan : R-32
 • Boru Bağlantıları / Sıvı(DÜ) : 6,35 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Gaz(DÜ) : 9,52 (mm)
 • Boru Bağlantıları / Drenaj(DÜ) : 18,0 (mm)
 • Boru Uzunluğu(Toplam Maks.) : 10 (m)
 • Boru Bağlantıları / Kot Farkı(İÜ - DÜ Maks.) : 8 (m)
 • Güç Beslemesi(Faz/Frekans/Gerilim ) : 1˜/ 50 / 220-240 (Hz/V)

PERFORMANS

 • Güçlü - Turbo Modu : Var
 • Otomatik Fan Hızı : Var
 • Soğutma Isıtma Geçişi : Var
 • Fan Hızı Seviyesi : Var

EKONOMİ

 • Sezonsal Verimlilik : Var
 • Inverter Teknolojisi : Var
 • Ekonomi Modu : Var
 • Verimli Enerji Kullanımı : Var
 • Ekonomik Bekleme Modu : Var
 • 3 Alanlı Akıllı Göz : Var
 • Kendi Kendini Temizleme : Var
 • R32 Soğutucu Gaz : Var

KONFOR

 • Sessiz İç Ünite : Var
 • Sessiz Çalışma : Var
 • Rahat Uyku Modu : Var
 • Konforlu Üfleme Modu : Var
 • Üç Boyutlu Hava Üfleme : Var
 • Dikey Salınım : Var
 • Yatay Salınım : Var
 • Flash Streamer : Var
 • Esinti Hava Akışı : Var
 • Taze Hava Üfleme : Var
 • Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı Filtre : Var
 • Nem Verme (Ururu) : Var
 • Nem Alma (Sarara) : Var
 • Online Kontrol : Opsiyonel
 • Günlük Programlama : Var
 • Uzaktan Kumanda : Var
 • Merkezi Kontrol : Var
 • Yeniden Başlama : Var
 • Arıza Tanımlama : Var
+ Dökümanlar
FTXZ50N Inverter Klima Doküman

URURU SARARA Klimalar İNDİR
× WhatsApp Destek